Metóda grounding: Spojte sa s vlastným telom

Grounding alebo earthing. Dva názvy, jedna metóda. Do slovenčiny sa prekladá ako uzemňovanie a v poslednej dobe je vyzdvihovaná ako metóda, vďaka ktorej sa dokážeme spojiť so svojim telom. O čo vlastne ide?

Už od počiatku zvykli ľudia chodiť bosí a byť tak v spojení so zemou. Postupom času sa ale človek od zeme viac či menej odvrátil. Postavili sme si domy, a keď z nich odchádzame, obúvame si topánky. Hlavným zámerom metódy groudingu je navrátenie sa k prírode a čerpaniu energie zo zeme, a to tak, že nadviažeme priamy kontakt nášho tela so zemou či už chôdzou naboso, alebo sedením a ležaním v tráve.

Znie to jednoducho, no ako sa hovorí, tie najlepšie veci sú zadarmo. Zástanci tejto metódy poukazujú na nielen psychické, ale aj fyzické pozitívne účinky. Pri groudingu nám klesá stresový hormón a cítime sa pokojnejšie. Vďaka pozitívnemu vplyvu na nervový systém je dokázané zmiernenie depresií, zlepšenie ako krátkodobej, tak aj dlhodobej nálady, a zároveň aj kvalitnejší spánok. Fyzicky nám zase môže grounding pomôcť uľaviť od bolesti a pri pravidelnom praktizovaní tejto metódy taktiež dochádza k lepšiemu prekrveniu tela, čo má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém

Základ je v priamom spojení tela so zemou. Väčšina podrážok je vyrobená z gumy alebo z plastu, a pôsobí tak ako izolátor elektromagnetického vlnenia Zeme, čo znamená, že s týmito topánka to fungovať nemôže. Výnimkou je obuv s koženou podrážkou, ktorá nebráni toku elektrónov.

Ako však začať? Nemusíte predsa hneď vyjsť z domu bosí. Keď budete ale nabudúce na prechádzke, skúste si na chvíľu topánky vyzuť a ísť ďalej naboso. Táto metóda nemusí učarovať každému, ale spojenie s prírodou a so zemou ešte nikdy nikomu neublížilo. Len si spomeňte na ten príjemný pocit pri prechádzaní po pláži a nebojte sa experimentovať aj bez nej.

Zdieľajte

Podobné články

#inzulin Potrebujem sladké. Potrebuje ho však aj moje telo?

Ak vám niekedy hlavou preletela myšlienka: “No čo, je to síce zlé pre telo, ale aspoň mi to pomôže na nervy”, získavate členstvo v klube úplne normálnych ľudí . Niečo také totiž už pri sladkom napadlo…

Zobraziť viac
#spiritualita Šišinka ako liek na dlhovekosť? Aké tajomstvo “tretie oko” ukrýva?

Ako už samotný názov napovedá, šišinka, čiže epifýza pripomína malú šišku, ktorá sa nachádza v medzimozgu a plní jednu z najdôležitejších funkcií organizmu. Tento malý orgán sa tiež nazýva “tretie oko” a je zahalený tajomstvom. Je…

Zobraziť viac
#zdravie Vyskúšajte Magnesium Natural – pomocná ruka prírody

Čím to je, že si zakaždým uvedomíme, ako nám bolo dobre až vo chvíli, keď sa nám niečo stane? Odpoveď by sme mali hľadať v našom nastavení mysle alebo „kým všetko funguje, je to v pohode“….

Zobraziť viac
0